Problemy związane z alimentami

Alimenty to bardzo gorący temat, który pojawia się przy okazji praktycznie każdego rozwodu w Częstochowie oraz, co oczywiste, w każdym innym mieście. Z reguły mówi się o niech w kontekście pieniędzy wypłacanych przez rodziców na utrzymanie swoich dzieci, ale często jest też odwrotnie: to dzieci płacą alimenty na rzecz swoich rodziców albo też podczas rozwodu zarządzone zostają alimenty na korzyść byłego współmałżonka. To zawsze jest zagadnienie, które budzi sporo kontrowersji i ogromne emocje: najbardziej wszystkich interesuje to, jak wysokie alimenty zostaną zarządzone. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpływać na ich wysokość. Zalicza się do nich między innymi wysokość dochodów uzyskanych przez rodzica  z nałożonym obowiązkiem alimentacyjnym, poziom, na którym dotychczasowo żyło dziecko, jego wiek i stan zdrowia oraz fakt, czy jest ono uczniem lub studentem czy też już nie. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty i jeszcze wiele innych wysokość  tego rodzaju świadczenia za każdym razem ustala się w indywidualny sposób.

 

Kiedy rodzic uchyla się od płacenia

 

Wszelkiego rodzaju sprawy związane z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego są dość trudne do rozwiązania – wszystko to dlatego, że procedury sądowe trwają i nawet bardzo doświadczony adwokat niewiele może tutaj zdziałać.

 

Zmiana prawa nie taka nieprawdopodobna

 

Alimenty w Częstochowie i wszędzie indziej stanowią gorący temat. Możliwe, że rządzący w końcu zauważą związane z nimi problemy i zdecydują się na poczynienie konkretnych zmian w prawie.

2 Odpowiedzi do “Problemy związane z alimentami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *