Jak przejść rozwód bez komplikacji

Rozwód to najczęstszy powód wizyty w sądzie. Kiedy dwoje ludzi nie potrafi już ze sobą żyć, czasami jedyną szansą na zachowanie dobrego zdrowia psychicznego jest właśnie rozwód. Niestety nie zawsze można go przeprowadzić bez orzekania o winie, dlatego dla wielu osób jest to przykry i krępujący okres w życiu, w którym muszą stoczyć batalię o dom, opiekę nad dziećmi oraz innymi rzeczami, które niegdyś traktowane były jako wspólne.

Jeśli małżonek nie chce dać rozwodu

Często zdarza się, że małżonkowie nie potrafią już ze sobą normalnie rozmawiać, dochodzi do częstych kłótni a nawet przemocy fizycznej lub psychicznej. W takim przypadku najważniejsze jest to, aby znaleźć w sobie odwagę i możliwie jak najszybciej uwolnić się od toksycznej relacji. I choć dla wielu kobiet nie jest to łatwa decyzja, ogromna część z nich decyduje się na ucieczkę wraz z dziećmi z domu i złożenie pozwu o rozwód. W kontekście całej sytuacji domowej, jest to najlepsze, co ofiara w związku może zrobić. Jednak często zdarza się i tak, że kobieta obawia się zemsty ze strony małżonka, albo zwyczajnie boi się o to, jak sobie da radę bez żywiciela rodziny. Psychologowie apelują, aby pod żadnym pozorem nie pozwolić sobie wmówić, że rozwód jest złą decyzją. Istnieje wiele miejsc, do których można się zgłosić w celu uzyskania pomocy, zarówno tej doraźnej (jak np. dach nad głową) oraz tej związanej ze złożeniem pozwu o rozwód.

 

Należy podkreślić, że w sytuacji, w której jedno z małżonków stało się ofiarą, zawsze otrzyma rozwód niezależnie od tego, jakie posiada zdolności finansowe. Wielu radców prawnych udziela również bezpłatnych konsultacji, w których omawia kwestię związaną z tym, jak w praktyce wyglądają sprawy rozwodowe w Polsce. Taka wiedza oraz indywidualna ekspertyza pozwoli przygotować się na ciężki i długi proces.

2 Odpowiedzi do “Jak przejść rozwód bez komplikacji”

  1. Ew-ka

    Nie układa mi się z moim mężem już od dłuższego czasu. Ciągle się kłócimy, a niestety najbardziej cierpią na tym dzieciaki. Chyba dzięki Wam zrozumiałam, że warto w końcu postawić kolejny krok i złożyć pozew rozwodowy. Tak będzie dla wszystkich najlepiej. Mam nadzieję, że przejdę przez to bez komplikacji.

  2. Janek

    Rozwód to trudna sprawa. Wiem jak jest, bo sam przez to przechodziłem. Nie mogłem już żyć z moją żoną. Bałem się, że ona ściągnie ze mnie mnóstwo pieniędzy. Dzięki odpowiedniej pomocy prawnej udało mi się jednak przejść przez to łatwo i bez problemów. Jednakże trzeba skorzystać z pomocy specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *