Porady prawne w Częstochowie

Częstochowskie stowarzyszenie ds. prawa pracy uruchomiło program edukacyjny, w którym każdy mieszkaniec może uczestniczyć w zajęciach związanych z problematyką umów śmieciowych oraz walki z nieuczciwym pracodawcą. Inicjatorem akcji są studenci prawa oraz niektóre kancelarie, które od lat pomagają w dochodzeniu przez pokrzywdzonych pracowników swoich praw.

Prawo pracy okiem radcy prawnego

Idea akcji jest prosta – chodzi o to, aby edukować społeczeństwo i uświadamiać mieszkańców, że pracodawca nie zawsze ma rację. Coraz częściej dochodzi do łamania praw pracownika poprzez wymuszanie bezpłatnych nadgodzin, nieuzasadnione zwolnienia,. mobbing lub inne nieuczciwe praktyki, które w zasadzie są na porządku dziennym. O wykłady, które mają zwiększać świadomość prawną i indywidualne porady zadbała renomowana kancelaria Radcy prawnego. Częstochowa cieszy się możliwością dużego wyboru firm prawniczych, które pomogły wielu pokrzywdzonym osobom, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jakość świadczonych usług.

 

Warsztaty skierowane były również do przedsiębiorców z Częstochowy, którzy również wielokrotnie muszą dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Wyjaśnione zostały problematyczne aspekty związane z prawem pracy oraz wspólnie stworzono listę najpopularniejszych problemów polskich pracodawców.

 

Do warsztatów dołączyła się również Państwowa Inspekcja Pracy, która również udzieliła wielu cennych wskazówek dotyczących zagadnień związanych w prawem pracy w Polsce.

2 Odpowiedzi do “Porady prawne w Częstochowie”

  1. Adaś

    Mobbing był w mojej poprzedniej pracy na porządku dziennym. Miałem już tego dosyć, ale bałem się odejść ze względu na to, iż pracodawca mógł wystawić mi negatywne świadectwo pracy. W końcu zdecydowałem się na znalezienie specjalisty, który pomoże mi w odpowiednim rozwiązaniu sprawy – udało się. Znalazłem lepszą pracę.

  2. Piotr.1983

    Macie rację. Edukacja społeczeństwa to podstawa. Widzę ilu moich znajomych ma problemy z robieniem nadgodzin, za które nie mają płacone. Boją się utraty pracy, więc robią co szef im każe. Trzeba uświadamiać takie osoby, że to niezgodne z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *