Umowa o pracę na czas określony i przekształcenie w umowę na czas nieokreślony

Umowa o pracę na czas nieokreślony  jest przez pracowników najbardziej pożądanym rodzaju umowy. Zapewnia ona większe poczucie stabilności oraz bezpieczeństwa, a przede wszystkim płynność w zakresie finansów. Obecnie umowy tego rodzaju są bardziej korzystne dla pracowników.

Nabycie prawa do umowy na czas nieokreślony

Obowiązujące przepisy wyznaczają limity czasowe umów na czas określony. Po wyczerpaniu czasowego oraz ilościowego progu, umowa na czas określony nie będzie mogła zostać ponownie zawarta, a jeżeli tak się stanie, to z automatu przekształci się w ona w umowę na czas nieokreślony. Dzieje się tak na przykład w przypadku, kiedy umowa na czas określony przekroczy 33 miesiące. W tym wypadku stosunek pracy ulega automatycznie przekształceniu umowy na czas nieokreślony.

Prawa nabycia umowy na czas nieokreślony

Warto również wiedzieć, że można zawrzeć maksymalnie 3 umowy na czas określony, co oznacza, że nie można zawrzeć czwartej oraz kolejnej umowy na czas określony. Dlatego też czwarta umowa musi zostać zawarta na czas nieokreślony nawet, gdy łączny okres tych umów nie przekroczył 33 miesięcy.

2 Odpowiedzi do “Umowa o pracę na czas określony i przekształcenie w umowę na czas nieokreślony”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *