Jak sprawnie przeprowadzić sprawę rozwodową?

Sprawne przeprowadzenie sprawy rozwodowej to cel wielu osób, które nie są zbyt szczęśliwe w swoich małżeństwach. W związku z tym warto nawiązać współpracę z kancelarią prawną, dzięki której zwykłe osoby zostaną poinstruowane, jakie kroki mają wykonać, aby rozwód został orzeczony najszybciej jak to możliwe. Samodzielne połapanie się w zawiłościach prawnych może okazać się niemożliwe, dlatego lepiej bazować na specjalistycznej wiedzy prawników.

Brak konfliktów i porozumienie = szybki rozwód

Jeśli ktoś chciałby wziąć szybki rozwód, powinien skupić się na tym, aby wszelkie konflikty ze współmałżonkiem zakończyć jeszcze przed pierwszą rozprawą sądową. Osiągnięcie porozumienia jest kluczem do sukcesu. Dzięki temu sprawa rozwodowa nie będzie ciągnęła się miesiącami lub też latami. Co najistotniejsze trzeba wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze kwestie rozwodowe, a więc:

  • ewentualna opieka nad dzieckiem,
  • wysokość alimentów,
  • władza rodzicielska,
  • ewentualne kontakty małoletnich z rodzicami,
  • podział majątku (np. korzystanie ze wspólnego mieszkania).

Jeśli obie strony dogadają się między sobą w tych kwestiach, z pewnością sprawy rozwodowe zostaną przeprowadzone znacznie sprawniej niż w przypadku zaognionych konfliktów pomiędzy rozwodzącymi się współmałżonkami. 

Dokładne załatwienie wszelkich formalności

Kancelaria podpowie zainteresowanym, jak zaoszczędzić na czasie podczas przeprowadzania spraw rozwodowych. Można to zrobić już na poziomie składania pozwu rozwodowego, w którym warto uwzględnić ewentualnych świadków. Im później będzie się ich powoływało, tym gorzej dla poszczególnych stron, gdyż sprawa przeciągnie się w czasie. Wnioski i pisma powinny być doprecyzowane, stworzone bardzo fachowo i bez błędów. Najlepiej, jeśli zajmie się tym wykwalifikowany adwokat, więc nie można unikać takiej pomocy, jeśli rozwody mają zostać przeprowadzone w ekspresowym tempie. Wielu osobom na tym zależy, ponieważ chcą rozpocząć jakiś nowy etap w swoim życiu i zostawić przeszłość za sobą. Wszystko musi być jednak najpierw załatwione od A do Z, zwłaszcza gdy w małżeństwie pojawiły się dzieci oraz spory majątek. Czytaj więcej na stronie adwokatów https://dm-adwokaci.pl/

Dogadanie się w kwestii ewentualnej winy

Kluczową kwestią dla współmałżonków, którzy będą chcieli się rozwieść jest to, aby jak najszybciej dogadać się między sobą w kwestii ewentualnej winy. Nie powinno się tego zostawiać sądowi, ponieważ takie sprawy na pewno nie zostaną zakończone w krótkim czasie od ich rozpoczęcia. Prawnik podpowie swoim klientom, aby wzięli rozwód bez orzekania o winie. Takie sprawy kończą się zdecydowanie najszybciej. Oczywiście w niektórych przypadkach nie jest to możliwe, np. wtedy, gdy jedna ze stron była ofiarą przemocy fizycznej czy też psychicznej lub też została zdradzona i chciałaby odnieść z tego tytułu jakieś korzyści, oczywiście w formie zadośćuczynienia. Radca jest od tego, aby pokierować kolejnych klientów we właściwą stronę i podpowiedzieć im, jakie rozwiązania zastosować, aby rozwody nie trwały latami. Brak orzekania o winie może doprowadzić do tego, że szybciej rozpocznie się nowy rozdział w swoim życiu, więc warto się nad tym zastanowić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *